Samsun
+C
Advert

Açık Kapı projesi Samsun'da hayata geçirildi

Vatandaşların, kamu kurumlarında zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde hizmet alabilmeleri için başlatılan Açık Kapı Milletin Kapısı' projesi Samsun Valiliği'nde hayata geçirildi.

Açık Kapı projesi Samsun'da hayata geçirildi

SAMSUN HABER - İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Açık Kapı Milletin Kapısı' projesi Samsun Valiliği'nde hayata geçirildi. Vatandaşlarının taleplerinin alınacağını Samsun bankosunun açılışını Samsun Valisi Osman Kaymak gerçekleştirdi.

KAPILAR SONUNA KADAR AÇILDI

Açılışta konuşma yapan Kaymak,bu projenin vatandaşı önemsyen bir proje olduğunu belirterek, "İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu projeyle devlet kurumlarının bütün kapıları vatandaşlarımıza sonuna kadar açılmış oldu. Bu birim, halkımızın sorunlarına, isteklerine ve başvurularına ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkili bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlamak, sunulan hizmetlerde memnuniyetlerini arttırmak, kısacası bu kapıdan her bireyin güler yüzle ayrılmasını sağlamak amacıyla oluşturuldu. İlk olarak 15 pilot ilde uygulanmaya başlandı ve daha sonra ilimizin de dahil olduğu 22 ilde bu proje hayata geçirildi” dedi.

İLÇELERDE DE OLACAK

Vatandaşlara daha hızlı ve etkin bir hizmet vereceklerini kaydeden Kaymak, "Arkadaşlarımız eğitimlerini aldılar. 15 Şubat'ta alt yapı çalışmaları tamamlanıp sistem açıldığında tam anlamıyla vatandaşlarımıza hizmet verecekler. İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında bu arkadaşlarla irtibatlı personel de görevlendirilecek. Vatandaşımız başvurularını ister elektronik ortamda, isterse de Açık Kapı bankolarına gelerek yapacak. Görevli arkadaşlarımız başvuruyu alıp, ilgili kurumdaki irtibat görevlilerine sistem üzerinden göndererek en kısa sürede çözüme kavuşturup, vatandaşımıza SMS yoluyla bilgi verecek. Valiliklerde bu sistem tam manasıyla oturduktan sonra ilçelerimizde de benzer uygulamalar olacak ve tüm Türkiye’ye yayılacak. Arkadaşlarımızın bu konsept çerçevesinde vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmelerini, projeden beklenen neticenin alınması konusunda da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Sizin verdiğiniz cevap devletin cevabı” şeklinde konuştu.

HAYIRLI OLSUN

Kaymak açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Hiçbir birey ayırt etmeksizin, herkesin kolayca ulaşabildiği, gelenin geri çevrilmediği, kısacası isminden de anlaşıldığı gibi açık olan kapılarımızı daha da açarak önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Projeyle devletimizin şefkatli eli vatandaşımıza dokunacak. Yeni sistemin Samsunumuza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz."

‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ Samsun bankosunun açılışına Vali Yardımcıları Hasan Öztürk, Dr. Hakan Kubalı, Recep Yüksel ve Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Valilik İl ve Şube Müdürleri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Müdürlüğü Şube Müdürleri ile valilik personeli katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti