Advert

CHP Soylu'ya sert çıktı

CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Şükrü Kumbasar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Valilere,CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözlerinin ateşle oynamak olduğunu söyledi 

CHP Soylu'ya sert çıktı

SAMSUN HABER - CHP İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Valilere,CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözlerine tepki gösterdi. CHP konu ile ilgili ülke genelinde eş zamanlı basın açıklamısı yaptı. CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Şükrü Kumbasar, Soylu,  "Toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır" dedi.

Bu tutumun hadsiz olduğunu kaydeden Kumbasar, "Soylu'nun sözleri toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz, siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, bu açıklamanın neresindesin? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir" dedi. 

ENGELLEMEYE GÜÇLERİ YETMEZ

Kumbasar açıklamalarını şöyle sürdürdü:  “Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da futbol workshop semineri
Samsun'da futbol workshop semineri
Otizmli çocuklar fidan dikti
Otizmli çocuklar fidan dikti