Samsun
+C
Advert

Demircan: Samsun'a 40 yıllık yatırım yaptık

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun'un her bir tarafına  devlet hastanesi yapacaklarını belirterek, "Samsunumuza yapmış olduğumuz bu yatırımlar sayesinde 40 yıl gibi bir süre sağlık yatırımı ile ilgili bir şey konuşmayacağız" dedi

Demircan: Samsun'a 40 yıllık yatırım yaptık

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi'nin düzenlediği gönül sohbetleri programına katılan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun'a yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Demircan, yaplan sağlık yatırımlarıyla Samsun'u Türkiye standartlarına getireceklerini kaydetti.
HER BİR TARAFA HASTANE
Hastanebaşı Mahallesi'ndeki Millet Hastanesi'ni Büyükşehir Belediyesine devrettiklerini belirten Demircan, "Millet Hastanesi'nin restorasyonunu yaparak, bahçesindeki binaları temizleyeceğiz. 25 dönümlük alanı park yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Şehir hastanemiz geliyor. 400 dönümlük arazi üzerine 900 yataklı şehir hastanesi, 150 yataklı yüksek güvenlikli psikiyatri hastanesi, yanında da 100 yataklı fizik tedavi hastanesi kampüsü yapılıyor. Gazi Hastanemizi de yenileyeceğiz. Kısaca şehrimizin her bir tarafına devlet hastanelerini kazandırarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Böylece Samsunumuza yapmış olduğumuz bu yatırımlardan dolayı 30-40 yıl gibi bir süre sağlık yatırımı ile ilgili bir şey konuşmayacağız. Şehrimizi Türkiye standartlarının seviyesine getireceğiz" diye konuştu.

ÇOK DAHA BÜYÜK PROJELER 
Hızlı trren proje çalışmasının tamamladığını ifade eden Demircan açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Hızlı tren proje çalışması bitti yapım ihalesi gerçekleşecek.  Ülkemizin 4 bir ağına hızlı trenle katılacağız. Samsunumuza havaalanı yoluna doğru ve Bafra tarafına doğru bir çevre yolu kazandırarak trafik yoğunluğunu rahatlatacağız. Savunma Bakanımızın da canlı katıldığı, muhtarlarımızla birlikte bir toplantı gerçekleştirdik. Bu mahallemizide yakından ilgilendiren bir karar. Sahra Sıhhiyedeki yeri Samsunumuza park olarak kazandıracağız. İmzasını attık. Aynı şekilde Cumhurbaşkanımız ilan etti. Sanayinin oradaki eski stat ve etrafındaki eski binalar yıkılıp oraya da “Millet Parkı” yapılacak.  Samsun Üniversitesi de Samsunumuza hayırlı olsun. Çok daha büyük projeleri hayata geçireceğiz. Yeter ki ülkemizde istikrar olsun. 24 Haziran seçimleri şimdiden ülkemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti