Samsun
+C
Advert

“Dini Rehberlikte İletişim Projesi" tanıtıldı

Samsun İl Müftülüğü ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) işbirliği ile hazırlanan “Dini Rehberlikte İletişim Projesi"nin tanıtımı yapıldı.

“Dini Rehberlikte İletişim Projesi

Samsun İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen programda, proje hakkında katılımcılara bilgi verildi. Projeyle ilgili konuşma yapan OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, “Biz kaynaklarımızı Kalkınma Bakanlığımızdan alıyoruz. Bu kaynaklarımızı bölgemizde yapılan faaliyetlerin desteklenmesinde kullanıyoruz. Bizim milyonlarca liralık bütçeleri olan projelerimiz olduğu gibi bir de bu 15 bin liralık projemiz var. 110 hanımefendi hocamıza mesleğini daha iyi yapabilmesi ve iyi bir iletişim kurabilmesi için bir takım eğitimlerin verildiği proje bu. Biz bu projelere bütçesel olarak bakmıyoruz. Bütçesi küçük ancak 110 hanımefendinin katılım sağladığı çok önemli bir proje olacak. Bu projeyle birlikte bizim bu ilde destek olduğumuz 200 milyonluk bir yatırım gerçekleşti” dedi.

Daha sonra konuşan Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, “İletişimin, ülkemizde dinin toplumsal yaşamının her kesiminde etkinliği büyük ve önemlidir. Bugün din hizmeti sunan personelimizin daha etkin iletişim teknikleri ile güçlendirilmesi ihtiyacı doğurmuştur. Topluma yön verme noktasında çok özel bir misyona sahip Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının verimlilik açısından en iyi şekilde hizmet verebilmeleri gerekmektedir. Bu bakış açısı ile çalışma şartlarımızın bir gereği olarak Dini Rehberlik Projesi'ni oluşturduk” diye konuştu.

Programa ayrıca, Samsun Valisi Yardımcısı Sezgin Üçüncü ve 110 Kur'an Kursu öğreticisi katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı