Samsun
+C
Advert

El emekleri görücüye çıktı

İlkadım Halk Eğitim’in açtığı takı tasarım kurslarında becerilerini ortaya koyan tasarımcı kadınlar, kazaziye sanatının en güzel örneklerini, Amazon Çarşısı’nda görücüye çıkardı

El emekleri görücüye çıktı

Eski bir el sanatı olan kazaziye örücülüğünü günümüze taşıyan İlkadım Halk Eğitim kursiyerleri, el emeği göz nuru ürünlerini Amazon Çarşısı’nda sergiliyor. Kurslar hakkında bilgi veren İlkadım Halk Eğitim’de görevli usta öğretici Leyla Keskin Şen, her kadının keşfedemediği pek çok yeteneğinin olabileceğini belirterek, bu yetenekleri, ortaya çıkarmanın çok önemli olduğunu söyledi. 

KADINLAR ÇOK YETENEKLİ

Kazaziye örücülüğünden Trabzon hasır örücülüğüne kadar pek çok çalışmaya imza attıklarını kaydeden Şen, “Evde boş zaman geçirmek yerine kurslarımıza katılan birbirinden yetenekli kadınlarımız, çok güzel tasarımlar yapıyor. Bu tasarımları satan kadınlarımız ekonomilerini güçlendiriyor. Amazon Çarşısı da satış yapabilmemiz için çok güzel bir fırsat. Bu pazarların sürekli hale gelmesi ve kadınlarımızın tezgah açarak tasarımlarını satmalarını istiyoruz” dedi.

Ayşe KUŞCU KAYA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı