Advert

Genç: Kalkınma yerelden başlar

İlkadım'da bir iş yerinin açılışını gerçekleştiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kalkınma yerelden başlar. Şehirlerimiz geliştikçe, büyüdükçe Türkiye de büyüyecektir" dedi

Genç: Kalkınma yerelden başlar

SAMSUN HABER - Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İstiklal Caddesi'nde bir işyerinin açılışına katıldı. Yoğun ilginin olduğu açılışta vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Başkan Genç, işyerinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Osman Genç, açılış öncesi yaptığı konuşmada, ülkelerin gelişiminde şehirlerin önemli rol oynadığına dikkat çekerek, kalkınmanın yerelden başladığını ve Canik Belediyesi olarak hayata geçirdikleri projelerle Türkiye'nin kalkınmasına katkı sağladıklarını söyledi.

SAMSUN ÖNEMLİ ŞEHİR

Dünyada artık şehirlerin yarıştığına işaret eden Başkan Genç, "Şehirlerimizin kendi kaynaklarını oluşturabilecek fırsatlar ortaya koyması lazım. Her şeyi merkezden beklemeyen, yerel kaynakları harekete geçirerek sorunları çözen bir yaklaşım göstermeliyiz. Bu manada 21. yüzyılı iyi algılamalıyız. Dünyaya, ülkemize ve şehrimize ait fotoğrafı iyi okumak lazım. Biz bunun için sürekli gelişim, sürekli değişim diyoruz. Geçmişte çok önemli bir ticaret merkezi olan Samsun, 3. bin yılda da yakın gelecekte önemli bir stratejik şehir olacaktır. Dolayısıyla açılan her işyeri şehrimizi hedeflerine biraz daha yakınlaştırmaktadır" ifadelerini kullandı. Başkan Osman Genç, konuşmaların ardından işyerinin açılışını gerçekleştirdi ve açılışa katılan vatandaşlarla sohbet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı