Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Usta'dan flaş açıklamalar

Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Bağdat'ta alıkonma kampında 418 çocuğun tutulduğunu belirterek, "Çocuklarımızın, Türkiye'ye getirilmesine yönelik diplomatik çalışmaların en hızlı şekilde yapılması gerekiyor" dedi

Usta'dan flaş açıklamalar

SAMSUN HABER - Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta TBMM Genel Kurulunun Perşembe günkü oturumunda gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Bağdat’tan yurda dönüş yapan 17 çocuk dışında 418 çocuğun daha alınkonma kampında yer aldığını ifade eden Usta, çocukların bir an önce Türkiye'ye getirilmesi gerektiğini söyledi.

BU ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ
Hemşerisi olan iki çocuğun da alınkonma kampında olduğunu kaydeden Usta, “IŞİD'e katılan bazı Türk ailelerinin çocukları, 17 çocuğumuz getirildi. Bağdat'ta yetimhanede kalan çocuklardı. Ancak bunların dışında, 215'i 3 yaş altında, 213'ü de 3 yaş üstünde olmak üzere toplam 418 çocuğumuz yine Bağdat'taki alıkonma kamplarında bulunmaktadır. Bunların diğerlerinden farkı, bunların yanında annelerinden veya babalarından birinin olmasıdır. Ancak biz biliyoruz ki, bizim de takip ettiğimiz, benim hemşehrim olan 2 çocuk daha vardı, onlar hem annesini hem babasını kaybetmiş. Ancak bu çocuklar hala alıkonma kampında. Bu çocuklarımızın da yine bu 17 çocuğumuz gibi Türkiye'ye getirilmesine yönelik diplomatik çalışmaların en hızlı şekilde yapılması lazım. Nihayetinde, annesi babası suç işlemiş olsa da bu çocuklar bizim çocuklarımızdır, çocuklarımızı toplumumuza kazandırmamız lazım. Anneanneler, babaanneler sürekli bize müracaat ediyor çocukların Türkiye'ye getirilmesi için. Ben bu vesileyle bu başarılı operasyondan dolayı Bağdat Büyükelçimizi de tebrik etmek istiyorum ”diye konuştu.

 
ÖZÜR DİLENMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Bir televizyon dizisinde Çerkezleri ve Çerkez kadınlarını aşağılayıcı bazı sözler sarf edildiğini belirten Usta, “Sosyal medya bu konuda bir hassasiyet gösterdi. Bu tür ayrıştırıcı dilden televizyon dizilerinin uzak durması lazım. Bunun haricinde, televizyon dizilerinde çok ciddi problemler var, bunları daha önceden burada gündeme getirdik. Türk ahlakına, örfüne, âdetlerine uygun olmayan bir kısım meseleler de var. Ama onun dışında, böyle bir grubu veya milletimizin şerefli bir üyesini, bir kesimini de bu şekilde tahkir edici sözlerin hiçbir şekilde olmaması lazım. Bu anlamda da özür dilenmesi gerektiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

TAŞERONLARA KADRO VERİLDİ ANCAK
Usta, taşeronlara ilişkin kadro verildiğini ancak bir kısım mağduriyetlerin olduğunu ifade etti. Usta, "Özellikle yüzde 70 barajına takılan bir kısım şoförler veya hastanede çalışan bazı alım ihaleleriyle, insan gücü ihalesi ile makine ihalesinin aynı anda yapılmış olmasından kaynaklanan bir kısım sıkıntılar vardı. Bu sıkıntıların aşılması lazım. Diğer arkadaşlara nasıl kadro verdiysek bunlar da, şoförler ve diğer yüzde 70'e takılan insanlar da bu kadroları hak ediyorlar ”ifadelerini kullandı.
 
YENİ BİR DÜZENLEME YAPILMALI
4 Aralık kıstasının çok haksız bir uygulama olduğunu belirten  Usta açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Yıllarca çalışmış olmalarına rağmen bir şekilde 4 Kasım'da veya sonrasında çalışmıyorsa bu insanlar kadro alamıyor. 4 Kasım meselesini de buradaki mağduriyeti de giderecek yeni bir düzenleme yapılmasının, hem adalet açısından hem de bu anlamda insanlarımızın mağdur edilmemesi açısından bunun önemli olduğunu düşünüyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da ocak ayında konut satışları çakıldı
Samsun'da ocak ayında konut satışları çakıldı
Samsunspor sözleşme imzalamaya devam ediyor
Samsunspor sözleşme imzalamaya devam ediyor

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi