Samsun
+C
Advert

İlkadım’da Dualar Mehmetçik İçin

Regaip Kandili dolayısıyla camilerde bir araya gelen vatandaşlar ellerini semaya Mehmetçik için açarak dua etti.

İlkadım’da Dualar Mehmetçik İçin

 İlkadım Belediyesi ise Regaip Kandili dolayısıyla yatsı namazı sonrası camii çıkışı vatandaşlara lokma ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

KURAN-I KERİM OKUNDU, DUALAR YAPILDI.

İlkadım Belediyesi tarafından Abdullah Paşa Camii'nde kandil özel programı tertip edildi. Yatsı namazı öncesi camiye akın eden vatandaşlar, kandil gecesi özel programında okunan Kuran-ı Kerim’i dinleyerek dua ve niyazlarda bulundu.  İbadetlerini huşu içinde yerine getiren cami cemaatine namaz sonrası belediye ekiplerince lokma ile birlikte çeşitli ikramlar yapıldı.

KIRGINLIKLAR VE KÜSKÜNLÜKLER SON BULMALI

Cami çıkışında vatandaşların kandilini tebrik ederek sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Mübarek gün ve geceler olan bu kandil gecelerinde kırgınlık ve küskünlüklerin bir kenara atılması gerektiğini söyledi. 

ABDULLAH PAŞA’DA MANEVİYAT DOLU GECE

İslam alemi için önemli, feyiz ve bereketin alınacağı gecelerden olan Regaib Kandili’ni vatandaşlarımızla birlikte idrak ettiklerini ifade eden Başkan Tok,  “Müslüman âlemi için önemli günlerden olan Regaip Kandilimizi vatandaşlarımızla birlikte Abdullah Paşa Camiinde ihya etmenin mutluluğunu yaşadık. Manevi coşkuyu daha fazla yaşadığımız bu gecede kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için cami çıkışı vatandaşlarımıza lokma ikram ederek geleneğimizi devam ettirdik. Vatandaşlarımızla birlikte bu gecede Afrin operasyonunda görev alan ordumuza dualar ettik. Tüm şehitlerimizin ruhu için  Kuran’ı Kerim okuyarak niyazlarda bulunduk. Allah ordumuzu ve milletimizi tüm kötülüklerden, fitne ve şer odaklarının tuzaklarından korusun. Kandil vesilesiyle  ülkemiz olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğin hâkim olmasını temenni ediyor; vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı