Samsun
+C
Advert

İlkadım'dan Mehmetçiğe kan bağışı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Afrin'de görev yapan Mehmetçiklikler için kan bağışı yaptı. Tok, her zaman Mehmetçiğin yanında olduklarını söyledi

İlkadım'dan Mehmetçiğe kan bağışı

SAMSUN HABER - İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve belediye çalışanları, 'Karadeniz’in Damarındaki Kan Ülkesi İçin Akar' projesi kapsamında Afrin'de görev yapan Mehmetçiklikler için kan bağışı yaptı.  Türk Kızılayı işbirliği ile Karadeniz’in 18 ilçesinde aynı anda gerçekleştirilen kampanyayı Samsun’da başlattıklarını kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Afrin’den en kısa zamanda başarıyla döneceğiz” dedi.

Mehmetçik için kan veren Tok, “Belediye olarak kent konseyimizle beraber ‘Karadeniz’in Damarındaki Kan Ülkesi İçin Akar’ sloganıyla hareket ederek, Karadeniz’de bulunan 18 vilayet ve kent konseyiyle aynı anda kan bağışı kampanyasını başlattık. Ve kampanyanın Samsun'daki ayağını biz yürüttük. Amacımız, Afrin’deki Mehmetçiklerimize bir nebze olsun destek vermek.  Zaten Mehmetçiğimiz her zaman dualarımızdaydı. Bu sefer de değişik bir şekilde destek olalım dedik. Halkımızın, STK’ların ve gazilerin büyük desteğini gördük. Orada çok büyük bir mücadele veriliyor. Afrin’deki askerimize başarılar diliyorum. Türk Milleti, bayrak ve vatan söz konusu olduğunda bir araya geldiğini bütün dünyaya gösterdi. Avrupa ve ABD Türk Milleti’nin birlikteliğini hesaba katmadığı için bazı yanlış hesaplar yapıyor. Yapılan bu yanlış hesaplar, Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesiyle bozulacaktır. Afrin’den en kısa zamanda başarıyla döneceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Ayşe KUŞCU KAYA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı