Samsun
+C
Advert

İstifa eden Yılmaz: Parlamentoda Samsun'a hizmete devam edeceğim

24 Haziran Genel Seçimlerinde Milletvekili aday adaylığı için istifa eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Şehrimize bundan sonra parlamentoda hizmet etmeye devam edeceğim" dedi

İstifa eden Yılmaz: Parlamentoda Samsun'a hizmete devam edeceğim

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Binasında yaptığı basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı. Verilen her görev için hazır olduğunu belirten Yılmaz, şehre bundan sonra parlamentoda hizmet vereceğini kaydetti.

Genel merkezin kendisine teklifte bulunduğunu belirten Yılmaz, "Genel merkezimiz beni arayarak 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde milletvekili aday adayı olmam için teklifte bulundu. Sahip olduğum terbiye, siyasi ahlak ve parti disiplinine bağlılığımdan dolayı bu teklifi kabul ettim. Bugün aday adaylığı müracaatının son günü. 19 senedir sürdürdüğüm belediye başkanlığı görevini bu akşam sonlandırmak durumundayım. Görevimin her sürecinde Samsunuma hizmet etmekten gurur ve mutluluk duydum. Herkesten haklarını helal etmelerini istiyorum. Bundan sonra nasip olursa parlamentoda partime hizmet edeceğim” dedi.

Verilen her görev için hazır olduğunu belirten Yılmaz, "Şu anda aday adayıyım. Adaylıkla ilgili süreç, Genel Merkezin vereceği kararlar doğrultusunda belli olacak. Belediye başkanlığı görevim süresince hep iyi şeyler yapmaya çalıştım. İnsanlarımızın refah seviyesini yükseltmek için çırpındım. Bir aciz kul olarak bu hizmetleri yapabildim. Bundan sonra ömrüm yettiği sürece birikimlerimi parlamentoda yansıtacağım" diye konuştu. Yılmaz daha sonra aday adaylığı formunu imzaladı.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı