Samsun
+C
Advert

JMO'dan 9. Olağan Genel Kurul

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Samsun Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. JMO Samsun Şube Başkanı Gül Yüzüncü Yılmaz, "Mesleki alanlarımızdaki tüm mücadelelerin içinde, şehrimizde yaşanan sorunlara ise duyarlı olmalıyız" dedi.

JMO'dan 9. Olağan Genel Kurul

SAMSUN HABER - Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Samsun Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu'nu oda binasında gerçekleştirdi. Divan Başkanlığı'nı Ali Faruk Öztan'ın yaptığı genel kurula, Genel merkez yöneticilerinden Dinçer Çağlan ve TÜM BEL-SEN Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız da katıldı. 

MÜCADELE VERİYORUZ

Kurulda konuşma yapan JMO Samsun Şube Başkanı Gül Yüzüncü Yılmaz, meslek odası olarak büyük mücadeleler verdiklerini söyledi. Yılmaz, "Bilimi toplumla buluşturan bir meslek grubunun üyeleri olarak bu mücadelede oldukça sıkıntılı ve sorunlu süreçler yaşıyoruz.

Giderek artan işsizlik mesleğimiz açısından en büyük sorunlarımızdan biridir. Genç mezunlarımız iş bulamadıkları için mesleğin dışında bir alanda var olmaya çalışmaktadır. Onların bu mücadelesinde çaresiz kalmak bizleri çok üzmektedir" dedi. 

ŞEHRİMİZİN SORUNLARINI ÖNEMSEMELİYİZ

Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: "Daha geniş kitlelere ulaşmak ve daha güçlü olmak istiyorsak odanın her üyesine sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluğu birlikte paylaşmak zorundayız. Bunların bilincinde olarak mesleğimizin bizlere yüklediği sorumlulukların farkındayız. Şehrimizde yaşanan sorunlara duyarlı olmaya özen göstermeliyiz. Mesleki alanlarımızdaki tüm mücadelelerin içinde olmalıyız. Mesleğimizi saygın kılmak, toplum içinde söz sahibi olmak, meslektaşlarımızın meslek adına yaptığı işleri kuralına uygun olarak yapmasını sağlamak ve toplum içinde meslek güvenini hak ettiği yerde bulmak istiyorsak mesleğimizi önemsemek zorundayız."

Konuşmaların ardından faaliyet raporu okundu. Tek liste çıkan JMO Samsun Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu'nun sonuçları yarın gerçekleşecek seçimle belli olacak.

Ayşe KUŞCU KAYA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti