Samsun
+C
Advert

Kiraz'dan umutsuz tablo: Güzellik sektörü zor durumda

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz, güzellik sektörünün her geçen gün kötüye gittiğini belirterek, “Eskiden yaz aylarında kuaförlerin işleri açılırdı. Artık yaz ayları da kuaförleri kurtarmıyor” dedi

Kiraz'dan umutsuz tablo: Güzellik sektörü zor durumda

SAMSUN HABER - Teknolojinin ve işsizliğin kuaförleri olumsuz etkilediğini söyleyen Samsun Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz, güzellik sektörünün zor durumda olduğunu kaydetti. Kuaförlerin yaz aylarında da umudunu kestiğini ifade eden Kiraz, devletin kuaförlere bazı imkanlar sunması gerektiğini belirtti. 
KUAFÖR KEPENK KAPATIYOR
Samsun’da birçok kuaförün kepenk kapattığını dile getiren Kiraz, “Kuaför esnafının durumu, her geçen gün kötüye gidiyor. Güzellik sektörü sıkıntıda. Şehrimizin ekonomik durumunun iyi olmaması ve teknolojinin ilerlemesi sektörü olumsuz etkiliyor. Eskiden kuaförler için yaz ayları verimli geçerdi. Şimdi yaz ayları bile esnafı kurtarmaya yetmiyor. 16 yıldır Samsun’da oda başkanlığı yapıyorum. 16 yıl önce üye sayımız 270’di. Şimdi bu sayı 450 civarında. 16 yılda 200 artış olması hiç normal değil. Bu sayının en az 3 katı artış olmalıydı. Üyelerimiz ne yazık ki kepenk kapatıyor” diye konuştu.
İNDİRİMLER NEFES ALDIRACAK
Devletin kuaförlere bazı imkanlar sunması gerektiğini sözlerine ekleyen Kiraz, “Özel tüketim diye boyalardan fazla vergi alınıyor. Ancak özel tüketimi, kuaför yapmıyor. Müşteri yapıyor. Boya elektrik ve su kuaförün temel ihtiyacı. Devlet bu temel ihtiyaçlarda indirim yapmalı. Temel ihtiyaçlardan özel tüketim vergisi alınmaması, kuaför esnafına nefes aldıracak” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı