Advert

Konut kredisi faizlerinin düşmesi sektöre hareket getirecek

Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, konut kredisi faizlerinin 0.98 ‘e çekilmesinin sektörü hareketlendireceğini belirterek, “Tüketiciler, müteahhitler ve emlakçılar az da olsa rahat nefes alacak” dedi

Konut kredisi faizlerinin düşmesi sektöre hareket getirecek

SAMSUN HABER - Bankaların, 500 bin TL’ye kadar olan konut kredisi faiz oranlarının 0.98’e çekmesini değerlendiren, Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, piyasalarda 15 gün içerisinde hareketlenmelerin başlayacağını kaydetti.
0.98 faiz oranının, diğer faiz oranlarına göre düşük olduğunu ifade eden Oral, faizlerin bu orana çekilmesinde ise gecikme yaşandığını söyledi.

VATANDAŞLAR UMUTSUZDU

Vatandaşların konut almakta zorluk yaşadığını ifade eden Oral, “Konut kredi faiz oranları çok yüksekti. Bu da vatandaşları kara kara düşündürüyordu. Binalar ise müteahhitlerin elinde patlıyordu. Şu anda faiz oranlarının 0.98’e çekildi. Bu da piyasalara önümüzdeki 15 gün içerisinde bir hareketlenme getirecek. Tüketiciler, müteahhitler ve emlakçılar az da olsa rahat nefes alacak. Açıkçası, faizlerin bu orana çekilmesinde biraz geç kalındı.Daha önce, bu faizlerin aşağıya çekilmesi ve piyasaların hareketlenmesi lazımdı. Dileğimiz faiz oranlarının 0.60’lara kadar düşmesi” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Milli Teknoloji Zirvesi
Samsun'da Milli Teknoloji Zirvesi
Mustafa Demir Samsunspor'u ziyaret etti
Mustafa Demir Samsunspor'u ziyaret etti