Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
HEM YABAN HEM YAVAN BUNLAR
Mustafa EYÜPOĞLU

HEM YABAN HEM YAVAN BUNLAR

 “ Yaban” ve  “Yavan”  sözcükleri, gündemi meşgul eden aydın topluluğunun en açık özetidir.

“Yaban” , aile ocağından uzak, yabancı, el, yerli halktan olmayan anlamlarını da içerir. Yine “yavan” sözcüğü de yağı az, görgüsüz ve bilgisiz anlamlarını da taşır. İşte geçmişte eleştirilen “Masa Başı Aydınları” topluluğunun modern versiyonları tekrar sahnede.

Kendi sırça köşklerinde "halk-eşitlik-adalet-yoksulluk"  edebiyatı yapan kesimdir bunlar. Cilalı kaldırımlarda, dünyanın en pahalı markalı giysileriyle slogan atarak halkçı olduklarını yutturmaya çalışırlar. Halkın değerlerinden uzak, halktan uzak bir şekilde parıltılı ve öz değerlerinden boşalmış bir hayat tarzıyla Batı özentisi içerisinde yaşarlar.

Evet, aydın yerine konulmuş bu kesim ne iş görür bu ülkede? Vatanı bölenlere destek olma işi midir bunlara düşen. Bunların vatan-millet birlik ve bütünlüğünde nasıl bir görevi olmalıdır? Ekonomiyi güçlendirmek, bilimsel çalışmalarla teknolojiyi geliştirmek sadece belli bir siyasi partinin görevi mi olmuştur? Adalet ve Kalkınma Partisi’nin vücudu memleket meseleleriyle cayır cayır yanarken bu malum kesim bakın hala neyin derdindedir?

Ey kendi insanına ve yeşerip büyüdüğü coğrafyaya  “yaban” kesim! 

Üniversitelerde bilimsel çalışmalar yapın. Sizin işiniz etnik ayrıştırma uzmanlığı değildir. Ocakların ateş almasına, genç bedenlerin şehit edilmesine ve anaların kanlı göz yaşı dökmesine çanak tutmayın. Kendi akıllarından başka akıllara değer vermeyen bir kibirlilik ve aymazlıkla terör krizinin daha da çetrefilli bir  duruma girmesine destek olmayın. Bırakın yabanlığı, bırakın yavanlığı kendi öz değerlerinize dönün.

Yıllardır terör sebebiyle canı kor ateşlerde yanan memleketimin insanlarına inat, bölücü örgüte destek olmayın. Gözünüzü döndürdüğünüz karanlık taraftan aydınlığa çevirin ve kendinize gelin. Ey akademisyen camiası, hani sizin halk ve demokrasi bilinciniz? Bu kan dökme heveslilerine ölüsevicilik yardakçılığı değil midir? Masa başında memleket meseleleri çözülmez. Bari sen de elini taşın altına koy. Varsın gerisinin vücudu baştan başa ateş olsun.

Haydi siz değerli (!) akademisyenler, Doğu ve Güneydoğu üniversitelerine görev başına.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi