Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
MAVİMİZ YEŞİLİMİZ
Mustafa EYÜPOĞLU

MAVİMİZ YEŞİLİMİZ

En çok sevdiklerimizi titizlikle koruma ve kollama duygularıyla çırpınırız. Anne çocuğunu, çocuk da büyüyünce annesini koruyarak yaşamla bütünleşir. 

Doğayı sevmek kendimizi yaşatmak için bir zorunluluktur. En güzel anılarımız doğayla bütünleştiğimiz anda yaşanmıştır. Dünyaya gözlerimizi Samsun ‘da açmış olmak bizim için hangi sebeplerle bir şanstır? İki önemli deltanın verimli topraklarının ürünleriyle Samsunlu olmak meziyetlerin en büyüğüdür.

Çam Gölü’nün denizle iç içe girmiş yeşil ormanları, Kolay’ın yer yer İstanbul Boğazvari edası, Bengü ve Nebiyan Yaylası’ndan sonra Bafra’da bir soluk almanın lezzeti… Sonra.. İkiztepe Örenyeri’nden, Bafra Ovası’nı seyretmek, Kuş Cennet’inde gökyüzünün sahiplerini izlemek, Kunduz Ormanları’nda güzel bir piknik yaptıktan sonra Akdağ’ın soğuk suyunu içip Amisos’tan maviliklere dalmak...

Hiç unutmak olur mu Çarşamba’nın, Terme’nin rüyasıyla yeniden hayata doğmayı… Ah yaşadığımız çevre! Hangi santimetrekare unuttuklarımız listesinde olabilir ki? Biz, senin bir milimini bile yazımıza dökemiyorsak kalemimiz kırılsın! Bu bizim acizliğimizdendir.

Söz veriyoruz sana Yüce Allah’ın bahşettiği büyüleyici güzellikler! Senin harikalarına incelikle bakan gözlerimiz ve senin hepten hislendirdiğin duyarlı yüreklerimizle senin sadık koruyucuların olacağız.

Ya siz sevgili yavrularımız?.. Size nasıl ortamlarda yaşamak istediğinizi hiç soruyor muyuz? Size ait olan güzellikleri size iyi bir gelecek vaat ederek mi elinizden alıyoruz?

Ey gençliğin kaybolan yılları! Okul gezilerinde gezilmesi gereken yegâne yerlerin, yakın çevremizin güzellikleri ve Çanakkale Şehitliği olması gerekirken sizi kendinizden ve yaşadığınız şehrin doğal güzelliklerinden alıp yozlaştırmaya mı götürüyoruz?

İstanbul’un bir çakıl taşına İran ülkesini değişmeyen bir şairimizin de dediği gibi; sevmeli bizim genç kardeşlerimiz de yaşadıkları bu şehri. Antalya da bizim, İzmir de bizim, Muğla da bizim. Okul gezilerinde sizin gidip ibret almanız gereken yer Çanakkale’dir. Vücut bulup nefes almanızda emeği geçen yer de yaşadığınız şehirdir. Siz Antalya ‘ya, İzmir’e, Kuşadası’na gitmeyin. İleride balayına gidersiniz…

Yaşadığımız şehrin doğal güzellikleri.. Hep senin yanında olacağız. Senin nefesin bize de can verecek.  Kanımız aksa senin mavin yeşilin akacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi