Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
DAVANIN DAVALIKLARI
Mustafa EYÜPOĞLU

DAVANIN DAVALIKLARI

Günler günleri kovalarmış. Zaman akıp giderken açlık duygusu artıkça artarmış. Adem oğlu doymazmış bir türlü. Midesi doysa gözü doymazmış.

Şiştikçe şişen birileri ve etraflarında türeyen güruh bulundukları makamı yıkama yağlama dükkanı gibi işletirmiş. Şan, şöhret, şatafat tavanı delip geçtiği halde iç dünyalarındaki “daha da daha da“ arzularını dizginleyemezlermiş. Yaptıkları her icraatta - çıkarım ne olur- kaygısı kemirirmiş içlerini…

Halk adamı olduklarını söylerlermiş hep. Sağlam bir duruş ve vakur bir tavırla halkın arasında da olurlarmış zaman zaman… 

Halk bunları kendilerine hizmet edenler olarak tanırmış. Onlar da zaten halk adamı olduklarını kendilerine referans olarak sağladıkları sağlam davalardan alırmış.

Sözün özü, davaların işlerlilik ve geçerlilik kazanması yetişmiş insan gücüyle olacaktır. Mevki ve makam teslim edilecek kişinin davayı temsil edebilmesi şartları aranacaktır. Çiğ süt emmiş ve aynı zamanda da kavun gibi kokusundan da anlaşılamayan adem denen varlığı tanımak, maalesef pazar  yerinde mümkün olabilmektedir. Kişilerin kılığı kıyafeti ve hali tavrı bir ön referans olarak kabul edilmektedir. 

Yani kişiyi tanımanın  ilk aşaması  dışından olabilmektedir. İçini ise icraatlarından anlayabilmekteyiz.

Bu nedenle en sağlam davaların da teoriden uygulamaya geçirilebilmesi için  sağlam karekterli ve kalifiye elamanlara ihtiyaç vardır. 

Gerek seçileceklerin gerekse atanacakların dahil ya da dühul oldukları davaya layık olmaya azami gayret göstermeleri gerekmektedir.

Yönetenler, etraflarına çöreklenen dalkavuk çevresini  çok iyi okuyarak vicdani ve hukuki bir zorunluluklarını yerine getirmelidir. 

Aksi takdirde bizim davamız hiç kimsenin gurur ve kibrini  tatmin aracı değildir. 

Hiç kimsenin tahammül sınırlarımızı zorlama hakkı da yoktur.

Türedi politikacı bezirganlığı tavrıyla, bizim dünyevi ve uhrevi hayatımızı şüpheye sokmasınlar. Biz, “Halka hizmet Hakka hizmettir.” inancıyla yolları ve yılları aşındırmayı görev addettik. 

Bizim içimizde olup da bizim gibi görünerek kendilerine ve dalkavuk güruhlarına hizmet edenlerin seyircisi de değiliz. 

Bu zatlar çok iyi bilmeliler ki hem bu dünyada hem de öteki dünyada davalıklardır.

Saygı ve sevgilerimle sizleri Yüce Allah’a emanet ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi