Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
LİDER VE PARTİ
Mustafa EYÜPOĞLU

LİDER VE PARTİ

Bütün toplumlar kendilerini çekip çevirecek öncü kişilere ihtiyaç duyar. Çekip çevirmekle kastettiğimiz toplumsal hayatı ideale yaklaştırmak amacıyla düzenlemektir.  Uygulanması ve toplum kurallarını oluşturmasını beklediğimiz bu düzenlemeye teşkilatçılık sayesinde ulaşırız. Teşkilatçılık; davayı içselleştirmek her şeyin ötesinde dava diyebilmektir. Teşkilatçılık bir karakter özelliğidir. Teşkilatçı, bir teşkilatı arkasından sürükleyebilecek kadar güçlüdür. İşte bu teşkilatçılık özelliğini bünyesinde barındıran kişiler topluma lider olur.

Liderler çevrelerine yarar sağlayan, süregelen geleneği topluma yarar sağlayabilmek adına yeni bir fikirle değiştirebilen; yetkisiyle olduğu kadar sorumluluk sahibi olması, zekası,  güçlü sosyal yanıyla çevresinde yarattığı karizmasıyla da verdiği kararları uygulatabilen kişilerdir. Bu kişiler toplumu hitabet gücü, bilgi ve bakış açısıyla da etkiler.

Bir ağabeyimizin dediği gibi;  "Teşkilatlar, siyasetin omurgasıdır.” Teşkilatlar, lideri güçlü kılar ve siyaset kurumunu halkla bütünleştirir.

AK Parti’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Liderle bütünleşmiş ve sembolleşmiş bir partinin başbakanı kim olursa olsun gerek AK Parti teşkilatları gerekse halk Recep Tayyip Erdoğan’dan başkasını AK Parti’nin lideri olarak görmeyecektir.

Ahmet Davutoğlu, Recep Tayyip Erdoğan referanslı bir başbakan olmuştur. Yine kim başbakan olursa olsun, partinin gerçek lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Son siyasi gelişmeler bu durumu  açık ve seçik ortaya koymuştur ki Recep Tayyip Erdoğan’ı devre dışı bırakmaya kalkacak her hamle bütün taşları yerinden oynatacaktır. Avrupa’nın Cumhurbaşkanımıza takındığı tavır karşısında aldıkları cevap Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığına aday olmamasıdır.

Gerek iç gerekse dış çevrelerde partiyi şirazesinden kaydırma girişimlerine karşılık AK Parti yeniden özüne dönmektedir. Bu nedenle de herkesi bir telaş sarmıştır. Farklı siyasi oluşumlar ve kişiler birden bire Ahmet Davutoğlu koruyucusu kesilmişlerdir. Türk siyasi hayatında 21. asır ‘Recep Tayyip Erdoğan Asrı’ olarak tarihteki yerini çoktan almıştır. AK Parti’ye karşı yürütülen bazı cılız ataklar ve söylemler magazinsel balon olarak şişirilecek ve kısa bir süre sonra da özelliğini yitirecektir.

AK Parti delegeleri hala Recep Tayyip Erdoğan’ı partinin genel başkanı olarak bilmekte ve yerine de başka bir lider konduramamaktadır. Güçlü Türkiye imajı halkın dikkatlerine bu şekilde yerleşmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’sız bir AK Parti gücünü kaybetmiş Türkiye olarak düşünülmekte ve halk tarafından böyle algılanmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Samsun, tıbbi ve aromatik bitki üretim merkezi olacak
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı
Yılport Samsunspor U16 takımı kuvvet çalıştı

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi