Samsun
+C
Advert

MHP Milletvekili adaylarını tanıttı

MHP Samsun İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar programında konuşan MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, emeklilikte yaşa takılanların hakkının verilmesi gerektiğini belirterek, "Yaşı gelmediği için emekli olamayan 150 binden fazla insan var" dedi

MHP Milletvekili adaylarını tanıttı

SAMSUN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sevgi Kafe’de iftar programı düzenledi. MHP Samsun Milletvekili adaylarının tanıtımının yapıldığı programda konuşan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun’da ve Türkiye’de MHP’ye yönelik teveccühün çok yükseldiğini belirtti. 

4 VEKİL ÇIKARTACAĞIZ
MHP’ye olan güvenin her gün artmakta olduğunu ifade eden Tekin, "Daha önceden Samsun’dan 3 vekil çıkaracağımızı söylemiştim. Ancak sahadan aldığımız izlenim ve diğer partilerin adaylarına baktığımızda Samsun’dan 4 vekil çıkartacağımızı düşünüyorum. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda rekor oyla Cumhurbaşkanı seçileceğine inanıyoruz. Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 
 150 BİNDEN FAZLA
Programa katılan MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ise önemli açıklamalarda bulundu. Emeklilikte yaşa takılan 150 binden fazla insan olduğunu kaydeden Usta, "7 bin gün hizmet süresini doldurmuş ancak yaşı gelmediği için emekli olamayan 150 bin civarında bir kesim var. Böyle bir düzenleme yapıldığı zaman bu sayıya ek olan insanlar da çıkacaktır. Bu konunun adil çözümünü, bu arkadaşlara emeklilik hakkının verilmesinden yana düşünüyoruz. Açıklayacağımız seçim beyannamesinde de bu konuya ilişkin bir kanun düzenlemesi yapma noktasında mecliste faaliyette bulunacağımızı ifade ediyoruz” şeklinde konuştu. 
ASALA İLE MÜCADELE ETTİ
Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı ziyareti hakkında da konuşan Usta, 
“Sayın Bahçeli, Alaattin Çakıcı’yı ziyaret etmiştir.  Alaattin Çakıcı, son zamanlarda başka bir şekilde anılmış olsa da özellikle 1980 öncesinde Asala Terör Örgütü ile büyük mücadele etmiş ve büyük fedakarlıklar göstermiştir. Çakıcı, ülkücü olarak bilinen bir kişidir. Genel Başkanımızın onu hastanede ziyaret etmesi de son derece anlamlıdır. Bu ülkeye hizmet eden insanları, öyle kolayca elimizin tersiyle bir kenara itmeyiz. Ayrıca kaset kumpasları, MHP’yi ele geçirmeye yönelik yapılan hareketler ve 15 Temmuz birbirleriyle alakalı esas konulardır. Bu konular, birbirinden ayrı düşünülemez" ifadelerini kullandı.
ADAYLAR TANITILDI
Toplantıda MHP Samsun Milletvekili adayları; Murat Camadan, Erdem Okan, Abdurrahman Çamaş, Cemalettin Kola, Yüksel Ünal, Mine Aktaş, Yakup Akın ve Hami Korkmazlı da kendilerini tanıtarak, Samsun’da ve Türkiye’de MHP’nin oylarını yükseltmek için çalışacaklarını söyledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı