Samsun
+C
Advert

OMÜ'de 1689 öğrenci kep attı - Samsun Haber

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi'nden 989, Samsun Meslek Yüksekokulu'ndan 700 öğrenci mezun oldu.

OMÜ'de 1689 öğrenci kep attı - Samsun Haber

SAMSUN HABER - OMÜ Halı Saha’ da düzenlenen törene; Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy, dekanlar, emekli öğretim üyeleri, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Bundan sonra da OMÜ sizin eviniz"

Mezuniyette öğrencilere seslenen Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran ise, “Sevgili gençler belki de hayatınızın en değerli 4 yılını burada geçirdiniz.Ama asıl şimdi OMÜ mensubu oldunuz. Hayatla mücadele etmek için bir anahtar aldınız.Bu aldığınız anahtar yani eğitim sizleri hayata hazırlamak için elbette ki önemli. Ama ileride de kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin. Unutmayın ki bundan sonrada OMÜ sizin eviniz. Buranın sahibi sizlersiniz. Kapımız size her zaman açık bilmelisiniz ki burası sizin. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından okulda ilk üç dereceyi paylaşan öğrenciler diplomalarını aldı. Okul birincisi Özlem Kırımlı’ nın diplomasını Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran, okul ikincisi Elif Demir’in diplomasını Emekli Dekan Prof. Dr. Fehmi Köksal ve okul üçüncüsünün diplomasını da Dekan Prof. Dr. Bekir Batı verdi. Ardından bölümlerde dereceye giren öğrencilerle tüm bölümlerin öğrencileri diplomalarını öğretim üyelerinin ellerinden aldılar.

------------------------------------------------------------------

 OMÜ Güzel Sanatlar Kampüsü’nde bulunan 19 Mayıs Sahnesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende, açılış konuşmalarında mezunlar adına söz alan okul birincisi Hilal Genç, mezuniyetle hayatlarının önemli bir noktasına adım attıklarını belirtti.Mezuniyetin hayattaki en güzel iş birliklerinden biri olduğuna dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, “Bir tarafta sevgili öğrencilerimiz, diğer yanda yüreğini açmış ve her şeyiyle evladına destek olan fedakar velilerimiz, öte tarafta bütün gayretini ortaya koyan akademisyenlerimiz Öyle güzel bir iş birliği ki, zaman geldi, geçti ve şimdi mezuniyetle taçlanıyor. Dolayısıyla çok güzel ana tanıklık ediyoruz. Genç mezunlarımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in selam ve iyi dileklerini de paylaşan Prof. Dr. Ceyhan mezunlara, “Her şey gönlünüzce olsun ve sevgi daima gönlünüzde olsun” temennisinde bulundu. Törende, okul derecesine giren öğrenciler konuşmaların ardından sahneye çağrıldı. Yüksekokulu birincilikle bitiren Hilal Genç, zorlu maratonda ikinci sırada yer alan Ali Fuat Aldan ve üçüncülükle dereceye giren Sevtap Samancı’ya ödül ve başarı belgeleri protokol tarafından takdim edildi.

Kepler havada

Program birincileri ve diğer mezun öğrencilere öğretim üyeleri tarafından belgelerinin verilmesinin ardından tören, kep merasimi için Güzel Sanatlar Kampüsü bahçesinde devam etti. Diplomalarını alan öğrenciler müzik eşliğinde geri sayım yaparak hep birlikte keplerini havaya fırlattı. Büyük bir coşku ve heyecana sahne olan mezuniyet töreni sırasında aileler de çocuklarının yaşadığı bu özel ve anlamlı ana şahit oldular. Yoğun bir katılımın olduğu mezuniyet törenine ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, yüksekokul müdürleri, akademisyenler, idari personel ile mezun aileleri ve yakınları katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Öztürk ve Togar iftar sofrasına misafir oldu
 Öztürk ve Togar iftar sofrasına misafir oldu
Genç'ten Şahin'e hayırlı olsun ziyareti
Genç'ten Şahin'e hayırlı olsun ziyareti