Samsun
+C
Advert

PDR'ciler Canik'te iftarda buluştu - Samsun Haber

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nden bu yıl mezun olan PDR mezunu gençler ve aileleri, Canik Belediyesi tarafından düzenlenen iftarda buluştu. İftarda mezun gençleri yalnız bırakmayan Başkan Osman Genç, "Kariyer sahibi olmak yetmez, milli ve yerli bireyler olunmalıdır" dedi.

PDR'ciler Canik'te iftarda buluştu - Samsun Haber

SAMSUN HABER - Canik Belediye Başkanı Osman Genç, OMÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunu gençler ve aileleri ile Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftar programında biraraya geldi. Başkan Yardımcısı Alican Usta, OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Başkanı Oğuz Özat'ın da katıldığı iftarda masaları tek tek dolaşarak, misafirlerin Ramazan ayını tebrik eden Başkan Osman Genç, kariyer sahibi olunmasından çok, milli ve yerli olunması gerektiğini söyledi.

'DOĞRU OKUMAK ZORUNDAYIZ'

Konuşmasına şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Başkan Genç, "Samsun'umuzda 3. şehidimizi ebediyete uğurladık. 13 askerimizi elim helikopter kazasında kaybettik. Bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır' sözü keyif için söylenmemiştir. Bu toprakları bizlere vatan yapan şehitlerimizin kanlarıdır. Bunu doğru okumak zorundayız. Hele hele PDR'cilerin toplumu, insanı ve yaşananları doğru okuyup, insanlara hizmet etme noktasında buna bağlılıkla geleceğe yürüyeceğinize inanıyorum" dedi.

'KARİYER DEĞİL, MİLLİLİK LAZIM'

Mezun gençlerden milli ve yerli olmalarını isteyen Başkan Genç, "Kariyer edinmek yetmiyor. Ülkemizde pek çok insan kariyer edindiler. 15 Temmuz akşamı da onları gördük. Onun için milli olmak zorundayız, yerli olmak zorundayız. Bu milletin hafızasıyla, bu milletin değerleriyle birlikte bu millete hizmet etmek zorundayız. Gençlerimizin hayalleri büyük olsun. İnsana direk hizmet eden bir mesleğe sahipsiniz. PDR çok önemli bir meslek. İnanıyorum ki insana hizmet eden ibadetlerin en büyüğünü yerine getirmiş demektir. Milli ve yerli olduğumuz zaman ancak millete hizmet ederek geleceğe yürüyeceğimizi unutmamak gerekiyor. Mezun olan gençlerimize bunları unutmamaları ümidiyle meslek hayatlarında başarılar diliyorum" diye konuştu. 

'PDR SEMPOZYUMU SES GETİRDİ'

Konuşmasında psikolojik danışmanlık ve rehberliğin önemine işaret eden Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta da, "Mezun olan pırıl pırıl gençlerin ufku da, mesleğe bakışı da, yeterlilikleri de bize göre iyidir diye düşünüyorum. Böyle güzel bir gençlik yetiştirdiği için başta hocalarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. Başkanımız da bir eğitimci ve bu alanı da yakından takip eden birisi. Geçen yıl bu alanda çok büyük bir çalışmayı birlikte gerçekleştirdik. Uluslararası PDR Sempozyumu düzenledik ve büyük ses getirdi. Mesleğe yeni başlayacak tüm PDR mensuplarına meslek hayatlarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

GENÇ VE USTA'YA TEŞEKKÜR

Tüm faaliyetlerinde kendilerini destekleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e ve Başkan Yardımcısı Alican Usta'ya teşekkür eden OMÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı konuşmasında ise, PDR mesleğini yürütenlerin, insanın insan olmasında, karşılaştığı engelleri aşmasında en büyük desteği veren kimse olduğunu belirterek, yeni mezunlara başarı diledi. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Başkanı Oğuz Özat, "Psikolojik Danışmanlar olarak halkımızın ülkenin her yerinde size ihtiyacı var. Bu bayrağın dalgalandığı her yerde sizleri görmek istiyoruz. Kendi donanımınızı yükseltmenizi istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kendilerine verdikleri destekten dolayı Başkan Osman Genç ve Başkan Yardımcısı Alican Usta'ya plaket verilirken, yeni PDR mezunlarına rozet takıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı