Samsun
+C
Advert

SAMSUN HABER - Bafra'da İŞKUR kuraları çekildi

SAMSUN HABER - Samsun’un Bafra ilçesinde İŞKUR destekli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 6 ay süre ile istihdam edilecek 74 kişi için kura çekimi yapıldı

SAMSUN HABER - Bafra'da İŞKUR kuraları çekildi

SAMSUN HABER - Toplamda 725 kişinin başvurduğu kura çekimine 655 kişi katılmaya hak kazandı. ilçe merkezinde bulunan okullarda 50, kırsal kesimde bulunan okullarda 24 kişi olmak üzere 74 kişiye 6 ay süre ile istihdam sağlanacak. Kura, Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ertürk gözetiminde noter huzurunda herhangi bir şaibeye mahal vermeden gerçekleştirildi ve Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik konuşma yaptı. 
GÜVENLİK SORUŞTURMASI YAPILACAK
"Kuraya öncelikle dezavantajlı gruplarda olan işsiz kadınlar, 35 yaş üstü işsiz erkekler, gazi ve şehit yakınları, engelliler ve eski hükümlüler oluşturuyor. Noter huzurunda kuradan çıkanlar güvenlik taramasından geçecek" şeklinde konuşan Yakup Ergenlik, daha önce Milli Eğitimde çalışanların bu sene aynı kurumlarda çalışamayacağını da şu cümlelerle belirtti: "Belediyeye, kaymakamlık ve müftülüğe başvurabilirler. Bu durumda arkadaşlarımız varsa şimdiden onları uyarıyorum." 
Noter huzurunda yapılan kurada ismi çıkanlar sevinirken, ismi çıkmayanlar ise üzüntü yaşadı. Kurada isimleri çıkan ve güvenlik soruşturmasından sonra işe başlayacak olan vatandaşlar 09 Ekim 2017 tarihinde iş başı yapacaklar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti