Advert

Samsun Haber Gazetesi'nden Bir Garip Algı Operasyonu Denemesi - Samsun Haber

Samsun'da yayın yapan Haber Gazetesi'nin ilginç algı operasyonu denemesi ters tepti. Gazete, Samsun'a ve Samsun siyasetine ayar vermek isterken duvara tosladı.

Samsun Haber Gazetesi'nden Bir Garip Algı Operasyonu Denemesi - Samsun Haber

SAMSUN HABER - Samsun'da yayın yapan Haber Gazetesi'nin dün gece geç saatlerde internet sitesinde paylaştığı haber, son dönemin en ilginç algı operasyonu denemesi olarak tarihe geçti. Gazete; aslında hiçbir kaynağa ya da ajansa dayandır(a)madığı haberde; Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in görevinden alındığını duyurdu.

GÖKSEL'DEN TEKZİP GİBİ PAYLAŞIM!

Görevinden alındığı iddia edilen Başkan Göksel ise, haber yayına girdikten saatler sonra Ankara'da yapılan AK Parti İl Başkanları Toplantısı'ndan görüntü paylaşarak sıra dışı bir tekzip yayınlamış oldu.

'EDİLDİ, GİDİLDİ, ÖĞRENİLDİ' HABERCİLİĞİ'

21 Aralık 2017 tarihinde gece saat 23:07'de, gecenin ilerleyen saatine rağmen görselinin özenle hazırlandığı anlaşılan haberde; "Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in görevinden alındığı öğrenildi. Göksel'in yerine kimin atanacağı henüz netleşmezken, genel merkezin kararını kısa süre içerisinde vermesi bekleniyor" ifadelerine yer verildi.

HABER GAZETESİ FENA ÇUVALLADI!

Göksel'in Ankara'dan paylaştığı görüntülerde ise; Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe ve Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Turan Çakır ile birlikte AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nı takip ettiği anlaşıldı. Görüntüler; gazetenin fena halde çuvalladığına işaret etti.

AMİRAL GEMİSİ İDİ, KENDİNİ BATIRDI!

Söz konusu haberle, Samsun'un 'Amiral Gemisi' olarak görülen Haber Gazetesi adeta duvara toslamış oldu.  Daha önceleri de genelde köşe yazısı kıvamında yazılarla Samsun siyasetine ayar verme girişimleri bulunan ancak dün geceki gibi iddialı manşetler attığı pek görülmeyen gazete, gönlünden geçeni yazıya dökerek kendini sobelemiş oldu.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni'nin ve Samsun'un sayılı işadamları arasında bulunan gazete  ortaklarının bu inanılmaz hata ve algı operasyonu ile ilgili nasıl bir açıklama yapacakları ise gizemini koruyor.

Haber-Analiz: Adnan ARSLAN

İşte habere ait görsel ve Göksel'in paylaşımları:

İl Başkanları Toplantısı - ANKARA

İl Başkanları Toplantısı - ANKARA

Haber Gazetesi Muharrem Göksel Samsun AK Parti Samsun Siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Milli Teknoloji Zirvesi
Samsun'da Milli Teknoloji Zirvesi
Mustafa Demir Samsunspor'u ziyaret etti
Mustafa Demir Samsunspor'u ziyaret etti