Samsun
+C
Advert

SAMSUN HABER- Samsun Milli Eğitim'de şok karar

Samsun'da İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, uzun yıllardır sürdüğü bu görevini bırakıp emekliye ayrıldığını duyurdu. Eski Milletvekili Musa Uzunkaya, milli eğitimdeki uygulamaları sert sözlerle eleştirdi.

 SAMSUN HABER- Samsun Milli Eğitim'de şok karar

SAMSUN HABER -  2008 yılında kurulan İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 'kurucu müdürü' olarak uzun yıllardır bu görevi sürdüren Davut Numanoğlu, emekliye ayrıldığını açıkladı. Davut Numanoğlu ayrılılık kararını sosyal medya hesaplarından da duyurdu.

EĞİTİMİN TÜM PAYDAŞLARINA TEŞEKKÜR

Davut Numanoğlu, "1991 yılında başladığım devlet memurluğu görevime 27 yıllık hizmet sonrası 2008 yılında kurucusu olduğum İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde İlçe Müdürü olarak emekliye ayrılıyorum. Görevim süresince yakın ilgi ve desteklerini gösteren üst amirlerime, il-ilçe yöneticilerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve eğitimin tüm paydaşlarına teşekkür ediyor, bana kattıkları ve kazandırdıkları için devletime ve milletime minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Allahaısmarladık" açıklamasında bulundu.

MİLLİ EĞİTİM'DE YANLIŞ POLİTİKALAR
 Davut Numanoğlu'nun ayrılma kararı tartışmaları da beraberinde getirdi. Konuyla ilgili çok sayıda farklı görüşten yorumlar yapılırken en ilginci eski AK Parti Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya'dan geldi. Uzunkaya, Milli Eğitim'in yıllardır yanlış politikalar uyguladığını belirterek, özellikle 'idaricilerle ilgili yerle-yersiz tasarruflar' yapıldığını öne sürdü.

Musa Uzunkaya, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

'NİYE EMEKLİ OLDUĞUNU BİLİYORUM'

"Davut Bey, öncelikle çok acil verdiğin kararın sana, ailen ve tüm sevenlerin için hayırlı olsun diyorum. Keşke biraz daha sabretseydin! Sizler gibi gerçekten deneyim, tecrübe ve üstün yetenekleri olan eğitimci ve idarecilerin, üst yöneticilerle siyaset erki tarafından daha iyi değerlendirilmesi için gayret sarfetilseydi. Hangi saiklerle emekliliğini istediğini az çok biliyorum. 

'HİÇ GEREĞİ OLMAYAN UYGULAMALAR...'

Sen ve senin gibi çok değerli idareci ve eğitimci arkadaşın maalesef yıllardır MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'nın uyguladığı yanlış politikalar, özellikle de idarecilerle ilgili yerli- yersiz tasarruflar, çok ciddi ve hiç ama hiç gereği olmayan uygulamalar; hem gönülleri hem moralleri hem de eğitimdeki başarı trendlerini kırmış zaafa uğratmıştır.

'İDEALİST EĞİTİMCİLER TIRPANLANIYOR...

' İşte KÖKSAL KIR'ın eğitim camiasından kopması, HALÜK MELEKOĞLU'nun yıkılan hizmet hayalleri, ZEKERİYA BİLEN'in tecrübesi ve bir bilen olarak söndürülen hizmet aşkı ve sayabileceğimiz onlarca, belki yüzlerce kayıp! Vasıflı inançlı ve idealist eğitimcinin tırpanlanması! Bu durumu defalarca yetkililere iletmeme rağmen, hem bir eğitimci hem de bir siyasetçi olarak sonuç alamamanın kahredici hüznü içerisindeyim. Geçmişte bir sayın Bakanın yanlış uygulamasını li hikmetin arkadan gelen hiç bir bakan düzeltmemiş, zararlarının telafisi zor olacak bu akıl ve mantığa zarar gelişmelere zemin hazırlanmıştır. Umarım eğitim sahasında başka hizmet imkanları bulur, tecrübe ve birikimini genç yaşta Gürgenpınar veya İksenit Yaylalarında heba etmezsin. Tercihin ve kararın hayırlı olsun diyor, gözlerinden öpüyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı