Samsun
+C
Advert

Tapu ve Kadastro 171 yaşında

Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü, teşkilatın 171. yılını kutladı. Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürü Hasan Özalban, teşkilat olarak, çağın yenilik ve gerekliliklerine uygun, vatandaşların hayatını kolaylaştıran projelere imza attıklarını söyledi

Tapu ve Kadastro 171 yaşında

SAMSUN HABER - Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü, Atatürk Anıtı’nda düzenlediği törenle, teşkilatın 171. yılını kutladı. Törende konuşma yapan Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürü Hasan Özalban, çok önemli bir iş yaptıklarını belirterek, teşkilat olarak, çağın yenilik ve gerekliliklerine uygun, vatandaşların hayatını kolaylaştıran projelere imza attıklarını söyledi.

ÇAĞA UYGUN PROJELER

Samsun’da tüm müdürlüklerin TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip olduğunu kaydeden Özalban, “İnsanlık var olduğu sürece, kurumumuz da var olacak. Bizler çok önemli bir iş yapıyoruz. Bunu yaparken de teşkilat olarak, çağın yenilik ve gerekliliklerine uygun, vatandaşların hayatını kolaylaştıran projelere imza atıyoruz” diye konuştu.

BELEDİYELERE KOLAYLIK

Samsun’daki tüm belediyelerle mimari proje protokolü imzaladıklarını söyleyen Özalban, “Çevre ve şehircilik Bakanlığı’nın ‘Mimari Projelerin Elektronik Ortamda Alınması’ genelgesiyle belediyelerle, protokol imzalayarak, belediyelerin mimari projelerini elektronik ortamda göndermeleri sağlanmıştır. Bu kapsamda belediyelerle yapılan protokol gereği, yetkilendirilen belediye görevlilerine Genel Müdürlüğümüz kullanıcı tanımlaması yapmıştır. Görevliler, elektronik ortamda, TC kimlik numaraları ve cep telefonlarına gelen SMS ile sisteme girişlerini yaptıktan sonra, mimari projeleri protokolde belirtilen format ve çözünürlükte sistemden, TAKBİS üzerine yüklemesi sağlayıp, kat irtifakı, kat mülkiyeti işlemleri yapabilmektedirler. Artık belediyelerden fiziksel olarak ayrıca olarak proje istenmiyor. Samsun’da tüm belediyelerle mimari proje protokolü düzenledik” ifadelerin i kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı