Samsun
+C
Advert

Tarım ve kırsal kalkınmada ‘Sektörel Eylem Planı’ başladı

Tarımda sektörel sorunların çözülmesi ve rekabet edilebilirliği sağlamak amacıyla başlatılan 2018-2023 Samsun Sektörel Eylem Planları çalıştayı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Tarım ve kırsal kalkınmada ‘Sektörel Eylem Planı’ başladı

SAMSUN HABER - Samsun Valiliği tarafından başlatılan 2018- 2023 Samsun Sektörel Eylem Planları hazırlıkları çalıştayı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Çalıştaya, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı, OMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doçent Dr. Mehmet Bozoğlu, sivil toplum kuruluşları ve yetiştirici örgütlerinin başkanları katıldı.

Tarımda sektörel sorunların çözülmesi ve kırsal kalkınmayı ve rekabet edilebilirliği sağlamak amacıyla stratejik planların sektörel eylem planları ile birlikte uygulamaya geçirilmesi gerektiğini kaydeden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı, “Bakanlığımızın 2018- 2022 Stratejik Eylem Planı hazırladı. Çalışmalarımızda tarımı stratejik bir sektör anlayışıyla ele alıp, kaynaklarımızı etkili kullanarak sürdürülebilir üretimi, rekabet edilebilirliği hedefliyoruz” dedi.

Bitkisel üretim, su ürünleri, hayvancılık ve kırsal kalkınma olarak üç çalışma grubuna ayrılan çalıştay süresince, kurum, kuruluş ve sektör temsilcilerinin kendi faaliyet alanlarının yanı sıra, sektörün mevcut durumu, hedefleri, projeleri, sorun ve çözüm önerilerini içeren konular ele alındı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti
Şahin şehit Artut'un ailesini ziyaret etti