Samsun
+C
Advert

Usta: Af eninde sonunda çıkacak

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği af konusunun çok önemli olduğunu belirterek,  “Af, er ya da geç çıkacak. Hükümet bu konuya, mutlaka olumlu bakacak” dedi

Usta: Af eninde sonunda çıkacak

SAMSUN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği af konusunu değerlendirdi. Af meselesinin önemli bir konu olduğunu kaydeden Usta, hapishanelerle ilgili önceden tedbir alınması gerektiğini belirtti.
TEDBİR ALMALIYIZ
Bahçeli’nin sadece kader mahkumlarına af istediğini ifade eden Usta, “Sayın genel başkanımız konuyu ifade ederken, özellikle terör suçlularını, kadına ve çocuğa karşı şiddet veya cinsel istismarda bulunanları dışarıda tutarak, gerçekten kader mahkumu diyebileceğimiz ve şu anda cezaevlerinde çok zor şartlarda cezasını çekenler içi af istemiştir.  Bahçeli, bu insanların yüzünü güldürecek ve fırsat tanınması için bu konuyu gündeme getirdi. Genel Başkanımızın ifade ettiği diğer bir husus da önümüzdeki dönemde seçim ortamı içerside hapishaneler kaynaklı, ülkede bir karışıklık çıkarma yönünde bir endişe ile karşı karşıya olduğumuzdan bu ifade edildi. Dolayısıyla eninde sonunda belki de seçimden sonra bu konuya hükümetin olumlu bakacağını ve bu işin olumlu bir şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum. Sayın Bahçeli bir konuyu, 3 defa dile getirdiyse onun üzerinde iyi düşünmek lazım. İllaki başımıza bir şey gelmesi gerekmez tedbir almamız için. Bu tedbirleri zamanında almamızı gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Macaristan'da İlkadım rüzgarı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı
Genç: Bayramlar birliğin temel taşı