Samsun
+C
Advert

Zihni Şahin görevi devraldı

Olağanüstü meclis oturumuyla, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zihni Şahin, "Samsun sevdalısıyım. Samsun benim her şeyim" dedi

Zihni Şahin görevi devraldı

SAMSUN HABER - Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın istifasının ardından olağanüstü toplanan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Zihni Şahin’i Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçti. Gizli oy yöntemi ile yapılan seçimde, AK Parti grubu, başkan adayı olarak Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i belirledi. MHP grubu da Zihni Şahin’i destekleme kararı aldı. İYİ Parti grubu başkanlık için aday göstermeyeceklerini açıklarken, CHP grubu ise CHP Grup Başkanvekili Mustafa Tüfek’i başkan adayı olarak meclise önerdi. Yapılan gizli oylamanın ardından AK Parti ve MHP grubunun adayı Zihni Şahin, 77 meclis üyesinin 69’unun oyunu alarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 

LAYIK OLACAĞIM
Samsun sevdalısı olduğunu belirten Şahin, "Yusuf Bey, milletvekili aday adayı olduktan sonra boşalan yere partimiz beni aday gösterdi. Verilen bu göreve layık olmak için elimden geleni yapacağım. Samsun sevdalısı bir insanım. Samsun benim her şeyim. Bugüne kadar Bafra’ya hizmet ettim. Yeni görevimde de artık Samsun için hizmetlere devam edeceğiz. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapacaklarımla alakalı belediyede arkadaşlarla toplantı yapacağım. Yeni görevim vatana millete hayırlı olsun” diye konuştu.

MİLLETİN HİZMETKARIYIM
Samsun'a hizmet etmeye devam edeceğini ifade eden 
eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, “Bundan sonraki süreçte ne olursa olsun Samsun’un bir neferiyim, askeriyim. Ölünceye kadar Samsun’un hizmetkarı olacağım. Bana hakkınızı helal edin. İyi ve kötü günlerimiz oldu. Sevinç ve üzüntüleri paylaştık. Ben hakkımı sizi helal ediyorum. Güzel bir hizmet sürecini birlikte yaşadık. İnşallah bundan sonra başka kulvarlarda Samsun’a hizmet etmek için milletin hizmetindeyim” şeklinde konuştu. Meclis oturumundan sonra eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'dan görevi devralan Şahin, Samsun için hizmet üreteceklerini söyledi. Yılmaz 19 yıl önce kendisine verilen mührü Şahin'e takdim etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Şaban Yılmaz’dan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri dönüşü Başkan Tok’a ziyaret
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı
Samsunspor, Kılıç'ı 1 yıllığına SO Cholet'e kiraladı